E teproi me kërkesat ekonomike

Futboll

E teproi me kërkesat ekonomike

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 22:48
E teproi me kërkesat ekonomike

Bie poshtë përfundimisht mundësia që Adrien Rabiot të bëhet “Djall i Kuq”.

Arsyet e dështimit të negociatave lidhen me kërkesat e larta ekonomike të mesfushorit francez të Juventusit, që janë gjykuar si të tepruara nga drejtuesit e klubit anglez (paga fikse dhe bonuset).

Mesfushori i Juventusit, i cili e humbi debutimin e tij në Serinë A kundër Sassuolos për shkak të skualifikimit, do të mbetet në Torino, ku do të respektojë vitin e fundit të kontratës, para se të largohet me parametër zero.

Rabiot, i cili luan prej tri sezonesh te “Zonja e Vjetër”, u kërkua nga trajneri Erik ten Hag, por pavarësisht vlerësimit të trajnerit holandez, dhe marrëveshjes së arritur mes klubeve, transferimi dështoi përfundimisht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat