Berardi nënshkruan marrëveshje të re me Sassuolo

Futboll

Berardi nënshkruan marrëveshje të re me Sassuolo

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 23:51
Berardi

Domenico Berardi ka nënshkruar një kontratë të re me Sassuolo që do ta mbajë atë në klub deri në vitin 2027.

28-vjeçari ka qenë në Sassuolo gjatë gjithë karrierës së tij, por kohët e fundit kishte fjalë se ai mund të tundohej nga një sfidë e re. Sidomos lidhej me Juventusin dhe Milanin. 

Por të mërkurën u njoftua se ai ishte pajtuar për të qëndruar edhe për pesë vite të tjera në klub.

Berardi kishte një paraqitje të mirë për Sassuolo-n në sezonin 2021-22, duke shënuar pesëmbëdhjetë herë në Serie A.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat