Zbresin në fushë skuadra nga Anglia, Spanja, Italia e Gjermania

Futboll

Zbresin në fushë skuadra nga Anglia, Spanja, Italia e Gjermania

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 18:24
Zbresin në fushë skuadra nga Anglia, Spanja, Italia e Gjermania

Faza play-off e Ligës së Konferencës sheh të hyjnë në garë që në këtë fazë të turneut disa emra shumë të rëndësishëm të futbollit europian. Fiorentina, Këln, Vijareal, Nicë dhe Uest Hem janë 5 emrat nga kampionatet kryesore në Europë të cilat zbresin në fushë sot për ndeshjen e parë.

Sigurisht, e gjithë vëmendja e opinionit sportiv është përqendruar te dueli mes Shkupit dhe Ballkanit për një vend në fazën në grupe.

Por në fushë janë edhe ekipe të tjera që do të thonë fjalën e tyre, me sfida që pritet ta bëjnë shumë interesant turneun në edicionin e tij të dytë.

Sot

CSKA Sofje-Bazel 19:00
Makabi Tel Aviv-Nicë 19:00
Molde-Volfsberger 19:00
LFS-Linfilld 19:00
Slovaçko-AIK 19:00
Jang-Bojz-Anderleht 19:00
U. Kraiova-Hapoel Ber Sheva 19:30
Bashakshehir-Antverp 19:45
Vaduz-Rapid Vjenë 20:00
Zrinjski-Sllovan Bratislava 20:00
Maribor-CFR Kluzh 20:15
Këln-MOL Fehervar 20:30
FCSB-Viking 20:30
Leç Poznan-Dudelanzh 20:30
Vijareal-Hajduk Split 20:45
Uest Hem-Viborg 20:45
AZ Alkmar-Zhil Vicente 21:00
Fiorentina-Tuente 21:00
Partizan Beograd-Hamrun 21:00
Shkupi-Ballkani 21:00

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat