​Ten Hag premton se United do të luftojë dhëmbë për dhëmbë për ta mposhtur Liverpoolin

Futboll

​Ten Hag premton se United do të luftojë dhëmbë për dhëmbë për ta mposhtur Liverpoolin

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 16:55
Erik ten Hag

Trajneri i Mançester United, Erik ten Hag, këmbëngul se “The Reds” duhet të luftojnë për ta rigjetur formën e tyre dhe se për këtë duhet bërë një punë jashtëzakonisht e madhe.

United ka pësuar dy humbje të njëpasnjëshme në fillim të sezonit të ri të Premier Ligës dhe Erik është i vetëdijshëm për provën kundër Liverpoolit të hënën në mbrëmje.

Por pavarësisht nga kundërshtari dhe ajo që po kalon klubi, trajneri pret të shohë një shpirt luftarak nga skuadra e tij kundër skuadrës së Jurgen Klopp.

“Ne punojmë nga ndeshja në ndeshje dhe tani është Liverpool. Natyrisht, ne e dimë se çfarë ndodh kur luan kundër Liverpool-it dhe veçanërisht kur je Manchester United. Pra, sigurisht, duhet të jemi gati, por gjithashtu duhet të fitojmë pikë, duhet të luftojmë me veten në këtë sezon.”, tha Ten Hag.

"Unë e di, ne jemi rivalë dhe ne duhet të fitojmë çdo ndeshje, por veçanërisht këtë lojë.", shtoi ai.

Holandezi beson se skuadra e tij ishte pa shpirt në humbjen ndaj Brentfordit fundjavën e kaluar dhe ai siguron që United të luftojë dhëmbë për dhëmbë për fitoren ndaj rivalëve historikë.

“Nuk kam qenë definitivisht i lumtur dhe në futboll mund të flasësh për futbollin, mund të flasësh për planifikimin e filozofisë sonë, por gjërat bazë duhet të jenë të mira, dhe kjo fillon me qëndrimin e duhur. Pra, ju duhet një shpirt luftarak në fushë dhe unë nuk e pashë këtë që në minutën e parë.”, tha trajneri holandez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat