Drita dhe Dukagjini synojnë fitoren e parë 

Futboll

Drita dhe Dukagjini synojnë fitoren e parë 

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 18:48
Almir Kryeziu

Futbollisti i Dritës së Gjilanit, Almir Kryeziu, kërkon tre pikë në duel me Dukagjinin e Klinës.

Drita nuk e ka edhe lehtë ndaj një Dukagjinit të papërshtatshëm.

Ballafaqimi luhet nesër në Gjilan, duke filluar në orën 17. 00 në kuadër të javës së dytë. 

Drita dhe Dukagjini synojnë fitoren e parë në edicionin e ri të elitës së futbollit të Kosovës.

Dukagjini ka startuar me humbje (1:2) ndaj Prishtinës dhe Drita me barazim 2:2 me Trepçën ’89 në Mitrovicë.   

“Na pret një ndeshje e vështirë, pasi KF Dukagjini ka lojtarë shumë cilësorë dhe me përvojë.

Gjatë kësaj jave kemi analizuar kundërshtarin dhe kishim kohë edhe për përgatitje, prandaj presim fitore”, ka thënë Kryeziu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat