Gjyqtarët estonezë do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Kosova – Qipro

Futboll

Gjyqtarët estonezë do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Kosova – Qipro

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 17:46
Gjyqtarët estonezë do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen Kosova – Qipro

Janë deleguar gjyqtarët kryesorë për ndeshjen Kosova – Qipro.

Përfaqësuesja e Kosovës do ta pres Qipron të martën në stadiumin “Fadil Vokrri”, në ndeshjen e fundit të kampanjës së Ligës së Kombeve, në kuadër të Grupit 2 të Ligës C.

Tashmë, UEFA ka bërë delegimin e gjyqtarëve për këtë sfidë shumë të rëndësishme për fatin e dy ekipeve në renditjen tabelore.

Kristo Tohver, Silver Koiv dhe Sten Klaasen, treshja e gjyqtarëve nga Estonia do të ndajnë drejtësinë e ndeshjes.

Gjyqtar i katër do të jetë poashtu një estonez, Juri Frischer.

Ndërkohë në sistemin VAR janë gjyqtarët italianë, Gianluca Aureliano dhe Daria Cecconi.

“Dardanët” janë në vendin e dytë me gjashtë pikë, një më shumë se Irlanda e Veriut dhe Qipro që kanë nga pesë pikë. Greqia është e para me 12 pikë.

Ndeshja do të nis me fillim nga ora 20:45.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat