Sermaxhaj: Ky është ekipi më i mirë i mundshëm i Kosovës 

Futboll

Sermaxhaj: Ky është ekipi më i mirë i mundshëm i Kosovës 

Nga: K. Goca Më: 27 shtator 2022 Në ora: 14:13
Genc Sermaxhaj

Analisti i futbollit Genc Sermaxhaj, ka bërë skemën e mundshme të formacionit të Kosovës.

Kosovës i duhet patjetër fitorja ndaj Qipros, në kuadër të xhiros së gjashtë të Ligës së Kombeve, Divizioni C.  

“Në listën e të ftuarve, ky është ekipi më i mirë i mundshëm për ndeshjen e sotme ndaj Qipros!”, ka shkruar Sermaxhaj në profilin e tij në Facebook.

Image

Qipro kryeson me 12 pikë në Grupin 2, pasojnë Kosova 6, Irlanda e Veriut 5 dhe Qipro me 5 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat