Infantino të mërkurën në Tiranë do të takohet me Dukën!

Futboll

Infantino të mërkurën në Tiranë do të takohet me Dukën!

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 19:58
Infantino e Duka

Infantino të mërkurën në Tiranë do të takohet me Dukën!

Numri një i futbollit botëror (FIFA), Xhiani Infantino të mërkurën do të zbarkojë në Tiranë.

Sipas “RTSH”, Infantino do të zbarkojë në kryeqytetin shqiptar për të përuruar punimet e bëra në shtëpinë e futbollit shqiptar ku janë ndërtuar dy fusha me bar natyral, teksa do të takohet me presidentin e FSHF-së, Armand Duka.

Vizita e Infantinos është e dyta e kësaj rëndësie këtë vit, pas asaj të numrit 1 të UEFA-s, Aleksandër Çeferin në muajin shkurt, pak përpara zgjedhjeve në Federatën shqiptare të Futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat