Festojnë australianët kualifikimin në fazën tjetër

Futboll

Festojnë australianët kualifikimin në fazën tjetër

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 22:26
Festojnë australianët

Festojnë australianët kualifikimin në fazën tjetër!

Mijëra tifozë australianë kanë ndjekur ndeshjen mes Australisë dhe Danimarkës në agim, ku ‘futbollistëve’ iu desh të fitonin për të kaluar në fazën e 16-të të Kupës së Botës në Katar.

Leki shënoi golin e vetëm të ndeshjes duke dërguar turmën e Melburnit të zhurmojë nga gëzimi në bilbilin e fundit në stadiumin Al-Janub.

Një festë e madhe që do të vazhdojë deri në orët e para të mëngjesit dhe që shumëkush nuk do ta harroj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat