Prokurorët italianë ngritin padi për 12 pjesëtarë të stafit të Juventusit

Futboll

Prokurorët italianë ngritin padi për 12 pjesëtarë të stafit të Juventusit

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 17:33
Agnelli, Nedved

Gazetari i njohur italian, Gianluca Di Marzio ka përditësuar për situatën momentale të Juventusit.

Bëhet e ditur se prokurorët italianë, përkatësisht prokurorët e Torinos kanë ngritur padi për 12 pjesëtarë të stafit udhëheqës të Juventusit.

Pjesë e padive të ngritura ndaj tyre janë edhe emrat si Agnelli, Nedved, Paratici dhe Arrivabene.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat