Publikohen formacionet zyrtare , Kosta Rika - Gjermani

Futboll

Publikohen formacionet zyrtare , Kosta Rika - Gjermani

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 19:16
Publikohen formacionet zyrtare , Kosta Rika - Gjermani

Gjermania kërkon të shmangë një tjetër eliminim të turpshëm nga Botërori sot dhe ka shansin e artë në ndeshjen e fundit në grup përballë Kosta Rikës.

Gjermanët nuk kanë alternativë tjetër veç fitores në këtë ndeshje dhe Flik po e kërkon në një mënyrë të veçantë.

Për të tentuar një sukses, por edhe të thellë për të qenë i sigurt se do të kalojë më tej, ai sot paraqitet me një formacion titullar ku vetëm 4 lojtarë nuk janë të Bajern Mynih.

Ai ka hedhur në fushë nga minuta e parë të 7 lojtarët që ka grumbulluar nga bavarezët me vetëm Gyndogan, Raum, Rydiger dhe Syle që nuk janë pjesë e këtij klubi e që luajnë sot si titullarë në rreshtimin e përzgjedhur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat