Kosova e Duseldorfit e bën me shtëpi Azemin dhe Haradinin, ia dorëzon çelësat 

Futboll

Kosova e Duseldorfit e bën me shtëpi Azemin dhe Haradinin, ia dorëzon çelësat 

Nga: K.G. Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 18:22
Sot iu dorëzuan çelësat e shtëpisë së re familjes të Haradin dhe Azem Malokut

Klubi i futbollit Kosova e Duseldorfit, me presidentin Bujar Neziri, falë një organizimit me bashkëtdhetarët në Dusseldorf, e bën me shtëpi familjen e Haradin dhe Azem Maloku.

Familja Maloku jetonte në kushte të tmerrshme në fshatin Neredime të Ferizajt por falë Kosovës së Duseldorfit, me bashkatdhetarët u bën me shtëpi. 

“Sot iu dorëzuan çelësat e shtëpisë së re familjes të Haradin dhe Azem Malokut të cilët po bëhen njëjtë sikur të gjithë ne me shtëpi të re e jetesë më të mirë! 

Image

Brenda familjes Malokut

Duke i parë kushtet e rënda te familjes dhe gjendjen e tyre jo te mire shendetesore lindi edhe dlshira dhe vullneti për të gjetur donatorë e për t’u bashkuar në ndihmë të kësaj familje qe po jetonte ne gjendje te mjerushme, që me kontaktin e administratorit te faqes Nerodime05 me Bujar Nezirin, kryetar i FC Kosova Dusseldorf dhe bashkatdhetarët tanë dhe gjithë bamirësit dhe duke e pa gatishmërinë e tyre.

Kjo iniciativë arriti te kurorëzohej me ndërtimin e kësaj shtëpie.

Sot një shtëpi po dorëzohet e një familje e varfër po gëzohet”, njofton faqja e Neredimes/

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat