Granit Xhaka takoi personin që e la pa fjalë 

Futboll

Granit Xhaka takoi personin që e la pa fjalë 

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 22 mars 2023 Në ora: 20:40
Miki Trifunoviq e Granit Xhaka

Sulmuesi Breel Embolo stërvitet me fashë në gjurin e tij të djathtë të mërkurën dhe e përfundon seancën pak më herët se shokët e tij të kombëtares. 

“Breel është ende i lënduar lehtë”, - thotë Murat Yakin.

Nuk duket se ka asgjë për t'u shqetësuar për sa i përket ndeshjes kundër Bjellorusisë, shkruan mediumi zviceran “Blick”.

Një herë, dy, as tre herë, Granit Xhaka përqafon një zotëri me trajnerin e Baselit pas përfundimit të stërvitjes. 

Gëzimi për të parë njëri - tjetrin vërehej në fytyrat e tyre. 

“Miki Trifunoviq tashmë e njihte kapitenin e kombëtares sonë (Xhaka) kur ishte ende junior i FC Baselit”, shkruan mediumi zviceran. 

“Ne nuk jemi parë prej vitesh”, thotë Xhaka.

Ai erdhi në FC Basel si mjek fizik në sezonin 1990/91 dhe, në moshën 70-vjeçare, ende punon kohë pas kohe për klubin. “Unë isha pothuajse gjithçka në FC Basel, përveç presidentit”, tha Miki.

Duket se ka një bashkim familjar në kampusin e FC Basel këtë të mërkurë në mëngjes: Babai i Granitit, Ragipi, ndalon për një bisedë para stërvitjes, ndërsa vëllai Taulanti vjen duke ecur me biçikletë së bashku me shokun e tij në Basel, Fabian Frei.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat