Ronaldo: Kam kaluar një fazë të keqe të karrierës

Futboll

Ronaldo: Kam kaluar një fazë të keqe të karrierës

Më: 22 mars 2023 Në ora: 20:53
Ronaldo

Duke folur për largimin e tij të papritur nga Man United në nëntor, Cristiano Ronaldo tha:

“Kur jemi në majë të malit, shpesh nuk shohim se çfarë ka poshtë.

“Kam kaluar një fazë të keqe të karrierës sime, nuk e kam problem ta pranoj këtë.

Por jeta vazhdon. Kuptova se cilët janë miqtë e vërtetë në atë moment të vështirë.

“Siç thashë, kalova një fazë të keqe në karrierën time ndoshta për herë të parë.

Tani jam më i përgatitur dhe ky mësim ishte i rëndësishëm, ndihem sikur jam një njeri më i mirë.”

Ronaldo në thelb e detyroi Unitedin të binte dakord për një ndërprerje të kontratës pas intervistës së tij me Piers Morgan.

38-vjeçari që atëherë i është bashkuar klubit të Arabisë Saudite Al Nassr dhe aktualisht është i përfshirë me ekipin kombëtar të Portugalisë për kualifikimet e tyre për Euro 2024..

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat