Erik ten Hag, trajneri i muajit nëntor në Premier League

Futboll

Erik ten Hag, trajneri i muajit nëntor në Premier League

Më: 8 dhjetor 2023 Në ora: 15:36
Erik ten Hag

Erik Ten Hag i Manchester United është zgjedhur trajneri më i mirë i muajit nëntorit në Premier League.

Këtë çmim në tre muajt e parë të sezonit (gusht, shtator dhe tetor) e ka marrë Ange Postecoglou, teknik i Tottenhamit.

Gjatë muajit nëntor, “Djajtë e Kuq” shënuan tri fitore në po aq ndeshje në kampionatin anglez. Manchester United mposhti Fulhamin, Luton Toën dhe Evertonit.

Pas suksesit me ekipin nga Merseyside, Man. United u mosht nga Neëcastle në Premier League (2 dhjetor), ndërsa në takimin e javës që kaluar mposhti Chelsea-n 2-1.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat