Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos - Barcelona do synojë t’ua prish planet

Futboll

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos - Barcelona do synojë t’ua prish planet

Më: 1 mars 2024 Në ora: 07:43
Real Madrid aktualisht është tetë pikë përpara Barcelonës

Synimi i Carlo Ancelottit me Real Madridin është që ata të arrijnë 80 pikë para El Clasico më 21 prill, zbulon Diario AS.

Real Madridi është aktualisht me 65 pikë pas 26 ndeshjesh. Kjo do të thotë se ata duhet të fitojnë të gjitha pesë ndeshjet e tyre të ardhshme në ligë përpara se të përballen me Barcelonën në javën e 32-të.

Pesë ndeshjet e ardhshme të Madridit përfshijnë udhëtime në Valencia, Osasuna dhe Mallorca. Ata gjithashtu mirëpresin Celta Vigo dhe Athletic Bilbaon në Santiago Bernabeu.

Real Madrid aktualisht është tetë pikë përpara Barcelonës dhe gjashtë më shumë se Girona në garën për titull.

Skuadra e Ancelottit ka humbur pikë dy herë në pesë ndeshjet e fundit të ligës, por ata janë mposhtur vetëm një herë në La Liga këtë sezon. Ishte kundër Atletico Madridit si mysafir.

Los Blancos duan që për El Clasico të jenë lider dhe të përmbyllin kështu gjasat për titull matematikisht, gjashtë xhiro para përfundimit të sezonit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat