Fitojnë Tirana, Vllaznia, Partizani, Apolonia e Kinostudio

Futboll

Fitojnë Tirana, Vllaznia, Partizani, Apolonia e Kinostudio

Më: 3 mars 2024 Në ora: 19:34
Pamje nga një ndeshje

Kampionati “Abissnet Superiore” për vajza ka mbyllur javën e 11-të me sfidën e fundit të luajtur në kompleksin “Skënder Halili” mes Tiranës dhe Laçit. Ky takim u fitua nga vajzat bardheblu me rezultatin 6-0.

Të shtunën u zhvilluan edhe katër ndeshjet e tjera të javës së 11-të. Vllaznia triumfoi me rezultatin e thellë 8-0 ndaj Teutës, në një takim të dominuar plotësisht nga shkodranet.

Kinostudio regjistroi një tjetër rezultat pozitiv pasi mundi Lushnjen 4-0. Kjo ishte fitorja e tretë radhazi për vajzat e Kinostudios.

Në sfidat e tjera, Partizani mundi Gramshin 9-1, ndërsa Apolonia mposhti Skënderbeun me rezultatin e thellë 16-0.

Rezultatet e javës së 11-të:

Gramshi – Partizani               1-9

Skënderbeu – Apolonia        0-16

Teuta – Vllaznia                     0-8

Kinostudio-Lushnja               4-0

Tirana – Laçi                           6-0

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat