Reali humb një futbollist të rëndësishëm për gjysmëfinalen ndaj Bayernit

Futboll

Reali humb një futbollist të rëndësishëm për gjysmëfinalen ndaj Bayernit

Më: 18 prill 2024 Në ora: 10:58
Real Madrid

Real Madridi do të luajë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve kundër Bayern Munich, duke prodhuar një tjetër klasike të madhe evropiane përpara se të shkohet në “Wembley”.

Skuadra e Carlo Ancelottit do të jetë sfidën e parë në Munich pa mbrojtësin Daniel Carvajal, i cili është ndëshkuar me karton të verdhë mbrëmë në “Etihad” dhe do të jetë i skualifikuar në gjysmëfinale.

Carvajal është një nga liderët e skuadrës dhe futbollistët më me përvojë të Real Madridit.

Madrilenët eliminuan Manchester Cityn e Guardiolës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve të mërkurën, ndërkaq Bayerni e eliminoi Arsenalin.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat