Tri skuadra shqiptare në garë për titull në Maqedoninë e Veriut 

Futboll

Tri skuadra shqiptare në garë për titull në Maqedoninë e Veriut 

Nga: K.G.. Më: 19 prill 2024 Në ora: 14:34
Shkendija

Eliminimi i Shkupit nga Kupa e Maqedonisë së Veriut, tani sjell garë edhe më të ashpër në luftë për titullin e kampionit.

Në garë janë tri skuadra, Struga Trim Lum (55 pikë), Shkupi (54) dhe Shkendija (52).

“Pozita e tretë nuk e sjell Evropën si më parë. Prandaj Struga TL dhe Shkendija bënin tifo që Shkupi të fitonte Kupën dhe ai klub të shkojë në Evropë përmes Kupës.

Tikveshi ose Voska, cila do të fitojë finalen e Kupës do të kualifikohet në Conference League.

Pra, nëse kampionati në PMFL përfundon tani, atëherë si kampion Struga TL do të luajë në kualifikueset për Ligë e Kampionëve, Shkupi si i dyti do të luajë në kualifikueset në Ligën e Konferencës. Nuk ka Evropë për Shkëndinë si e treta”, shkruan mes të tjera media maqedonase “Sportmedia”.

“Deri në fund kanë mbetur edhe gjashtë xhiro për të luajtur dhe disa gjëra mund të ndryshojnë.

Prandaj, tani beteja për titullin, ose më mirë për dy vendet e para, do të jetë një ferr i vërtetë:, shkruan më tej.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat