Manchester United mendon për sezonin e ardhshëm, Thomas Tuchel pritet të zëvendësojë Ten Hag

Futboll

Manchester United mendon për sezonin e ardhshëm, Thomas Tuchel pritet të zëvendësojë Ten Hag

Më: 22 prill 2024 Në ora: 11:44
Thomas Tuchel

Thomas Tuchel, trajneri aktual i Bayern Munich, sipas të gjitha gjasave nuk do të qëndrojë në pankinën e bavarezve sezonin e ardhshëm.

Duke qene se klubi tashmë ka komunikuar se palët nuk do të vazhdojnë më aventurën së bashku.

Siç raporton “Kicker”, trajneri, i cili ende po garon në Champions League, ku arriti deri në gjysmëfinale, është kontaktuar nga Manchester United, ku pritet të zëvendësojë Ten Hag.

Klubi anglez i “Djajve të Kuq” duket se nuk ka në plan për të vazhduar aventurën me trajnerin holandez, dhe gjermani shihet si ideali për të zënë vendin e tij.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat