Giroud: Kurrë nuk do t’i harroj këto tri vite të Milani

Futboll

Giroud: Kurrë nuk do t’i harroj këto tri vite të Milani

Më: 27 maj 2024 Në ora: 10:27
Giroud

Veterani francez tashmë i ka dhënë fund aventurës të AC Milan.

Reprezentuesi i Francës, karrierën do ta vazhdojë në MLS të Amerikës.

Giroud duke folur për mediet italiane, ka thënë se është tejet i kënaqur dhe krenar që ka veshur fanellën e skuadrës ‘Rossonere’.

Ai thotë se qysh si fëmijë e ka ëndërruar të vesh fanellën e Milanit.

“Kur isha i ri ëndërroja për këtë Milan, tani kam pasur një magji për të cilën jam krenar”, ka thënë Giroud.

“Nuk do t'i harroj kurrë këto tri vite te Milani”, ka theksuar francezi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat