Edhe kjo ngjan, babai i tij 600 kilometra në timon për t’i çuar këpucët

Futboll

Edhe kjo ngjan, babai i tij 600 kilometra në timon për t’i çuar këpucët

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 19:27
Ian Maatsen

Ian Maatsen u thirr urgjentisht nga Ronald Koeman për Euro 2024, duke zëvendësuar Frenkie de Jong.

Mesfushori i Barcelonës mbeti jashtë për shkak të problemeve fizike që i kishte te Barça pa u mbyllur sezoni.

Grumbullimi i anësorit të majtë të Chelseat, i cili e kaloi sezonin e kaluar në huazim te Borussia e Dortmundit, e detyroi babanë e tij të kalonte një “odise” të vërtetë.

Siç shpjegoi ai vetë në një bisedë me agjencinë Reuters, djali i tij ishte me pushime kur mori thirrjen për t’u bashkuar me skuadrën dhe Edward Maatsen bëri një udhëtim gjashtë orësh me makinë për të marrë këpucët  dhe gjërat e djalit të tij dhe për t’ia çuar në vendin e grumbullimit.

“Ian ishte me pushime në Mykonos (Greqi) kur u thirr për Kampionatin Evropian të hënën mbrëma. Ai mendoi të shkonte fillimisht në Holandë për të bërë valixhen gati, por nuk më dukej një ide e mirë”, tha babai i futbollistit.

Edward Maatsen u largua nga Vlaardingen, në Holandë, për në Dortmund, për të marrë këpucët e lojtarit dhe sendet e tjera, në një udhëtim prej tre orësh të ndjekur nga një tjetër me kohëzgjatje të barabartë, mes Dotmundit dhe Wolfsburgut, ku ekipi kombëtar i Holandës do të jetë i akomoduar gjatë Kampionatit Evropian në Gjermani.

“Kjo thirrje ishte qershia mbi tortë për sezonin e djalit tim. Jam shumë krenar për të dhe po bëj gjithçka për ta mbajtur të fokusuar”, ka thënë ai me krenari pas më shumë se 600 kilometrash në timon.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat