Hungaria fiton në frymën e fundit! Varga transportohet jashtë fushe me barelë

Futboll

Hungaria fiton në frymën e fundit! Varga transportohet jashtë fushe me barelë

Më: 23 qershor 2024 Në ora: 23:01
Pamje nga ndeshja

Hungaria ka shënuar fitore në frymën e fundit me rezultat 1:0 ndaj Skocisë.

Skocia paketon valixhet për në shtëpi, ndërsa Hungaria shpreson në kualifikim nga vendi i tretë në Grupin A për në të tetën e finales së Kampionatit Evropian. 

Në minutën e 90+10, Csoboth shënoi për fitoren e madhe.

Në minutën e 41-të, gjuajtja e Orban me kokë prek traversën dhe shkon jashtë

Në minutën e 73-të, sulmuesi Varga transportohet jashtë fushe me barelë. 

Në minutën e 90+2-të, shtylla i mohon golin.

Gjermania përfundoi në vend të parë në Grupin A me 7 pikë, pasojnë Zvicra me 6, Hungaria 3 dhe Skocia 2 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat