Ekipi i Policisë së Kosovës, fiton turneun e futsalit ‘copa del mare’ të mbajtur në Itali

Sporti

Ekipi i Policisë së Kosovës, fiton turneun e futsalit ‘copa del mare’ të mbajtur në Itali

Më: 7 maj 2022 Në ora: 09:31
Ekipi i Policisë së Kosovës

Në Itali është organizuar një turne në futsal ku kanë marrë pjesë 28 ekipe nga 14 shtete. Ekipet e fustali kanë qenë ekipe të agjencioneve të sigurisë të shteteve përkatëse. Në këtë turne ka marrë pjesë edhe një ekip i futsalit nga Policia e Kosovës.

Ekipi i Policisë së Kosovës ka zhvilluar nëntë takime, tetë nga këto takime i ka fituar. Ekipi i PK-së ka zhvilluar lojërat në këtë renditje, me këta kundërshtarë dhe janë shënuar këto rezultate:

Dita 1:
Policia e Kosovës - Baraberi (Sllovaki) 2:4
Policia e Kosovës – Torri (Itali) 5:1
Policia e Kosovës - Caracal PD (Romani) 7:1
Policia e Kosovës - Unidas (USA) 14:1
         Dita 2:
Policia e Kosovës - Flemalle (Belgjikë) 9:1
Policia e Kosovës - Marseille (Francë ) 12:1
          Dita 3:
Çerekfinale
Policia e Kosovës : IPA Olsztyn (Poloni) 2:1
       Gjysmëfinale
Policia e Kosovës - Bologna (Itali) 3:0
          Finale
Policia e Kosovës - Bratislava (Sllovaki) 2:1

Pra, ekipi i futsalit i PK-së është shpallur fitues duke marrë edhe kupën e turneut. Ekipi i PK-së ka arritur rezultate të shumta edhe në turne të më hershëm si brenda ashtu edhe jashtë vendit. Në këtë turne, ekipi përbëhej nga zyrtarët policorë (lojtarët): Kreshnik Haliti, Gani Konjuhi, Qëndrim Berisha, Ardit Hyseni, Mentor Krasniqi, Sami Geci, Driton Dauti, Egzon Abazi, Bledar Mamusha, Besart Berisha, Faton Shala -staf teknik dhe Amir Gërguri-selektor.

Image
Ekipi i Policisë së Kosovës
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat