“Bad News Eagles” do të përballen sot me ekipin me legjenda nga Brazili

Sporti

“Bad News Eagles” do të përballen sot me ekipin me legjenda nga Brazili

Më: 10 maj 2022 Në ora: 09:58
“Bad News Eagles”

Ditën e djeshme, ekipi kosovar “Bad News Eagles” ka nisur rrugëtimin në turneun më të madh të CS:GO, PGL Antwerp Major 2022. Ata arritën që të fitonin ndeshjen e parë kundër ekipit turk “Eternal Fire”, teksa në ndeshjen e dytë pësuan humbje nga ekipi rus “forZe”. 

Ndërsa, sot “Bad News Eagles” do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër ekipit brazilian “Imperial” me fillim nga ora 12:00.

Theksojmë se pjesë e ekipit brazilian janë legjendat: FalleN, fer dhe fnx të cilët ishin fitues të dy turneve Major.

Po ashtu, “BNE” ka edhe dy mundësi tjera për t’u kualifikuar në fazën tjetër të këtij turneu, i cili po zhvillohet në qytetin Antwerp të Belgjikës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat