Derbi i madh mes Gjilanit dhe Dritës, formacionat zyrtare

Futboll

Derbi i madh mes Gjilanit dhe Dritës, formacionat zyrtare

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 12:18
Derbi i madh mes Gjilanit dhe Dritës, formacionat zyrtare

Sot zhvillohen tri ndeshje në kuadër të xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës.

Dueli kryesor zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, ku Gjilani e pret Dritën në derbin e madh.

Të dy skuadrat kryesojnë në tabelë me nga 25 pikë dhe kërkojnë fitoren për të tu shkëputur të vetme në pozitën e parë.

Interesant pritet të jetë edhe dueli i cili zhvillohet në Skenderaj, aty ku Drenica do t’i bëjë konak ekipit të Llapit.

Në ndeshjen tjetër, Ballkani do të jetë nikoqir i Malishevës në Suharekë.

GJILANI – DRITA 13:00 

Formacionet zyrtare: 

Gjilani: Koliçi, Sorsa, Halili, Prekazi, Hoxha, Dabiqaj, Razak, Aziz, Torassa, Progni, Krasniqi.

Drita: Maloku, Islami, Limani, Cuculi, Blakçori, Namani, Broja, Ajzeraj, Fazliu, Kryeziu, Simonovski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat