Saha mesazh lojtarëve të United: Dëgjojeni Ronaldon!

Futboll

Saha mesazh lojtarëve të United: Dëgjojeni Ronaldon!

Më: 21 janar 2022 Në ora: 19:58
Cristiano Ronaldo

Ish sulmuesi francez i Djajve të Kuq e ka mbrojtur ish shokun e tij të skuadrës. 

Shumë pyetje janë ngritur për mentalitetin e Manchester United këtë sezon, kryesisht për rolin që do ta luante rikthimi i Cristiano Ronaldos në klub. 

Pavarësisht se e mposhtën 3-1 Brentfordin, Ronaldo dukej i hidhëruar pas ndërrimit me Harry Maguire në minutën e 21-të kur United po fitonte 2-0. Megjithatë, ish shoku i skuadrës së sulmuesit portugez, Lous Saha ka sugjeruar që skuadra e tanishme e Manchester United duhet të mësojë më shumë nga ylli i tyre. 

“Nëse ka ndonjë lojtar që ka të drejtë të flet në zhveshtore, është Cristiano Ronaldo”, tha Saha për Genting Casino. 

“Shumë nga këta lojtarë të rinj nuk kanë arritur që të lënë shenjë në lojën e ekipit. Ata nuk kanë treguar asgjë. Ka shumë pak prej tyre që nuk luajnë për Kombëtare, por çfarë kanë fituar ata?”. 

“Si një lojtar, nëse nuk ua duron kritikën, që nuk është normale, për shkak se ai vazhdon të thotë dhe t’ju ndihmojë lojtarëve të përmirësohen”. 

“Ai dëshiron që të fitojnë trofe, derisa ai është aty dhe ai e di se si bëhet kjo, kështu që lojtarët duhet ta dëgjojnë atë. Po, për arsye të drejta. Nuk ka asgjë negative”. 

Saha pastaj ka thënë se Djajtë e Kuq ndoshta e kanë harruar trashëgiminë e Ronaldos që e ka lënë aty dhe do ta lë pas pensionit. 

“Natyrisht, është sikurse ju nuk jeni të frikësuar nga Zoti i jua, apo nuk keni respekt. Nuk po them që lojtarët duhet ta konsiderojnë atë Zot, por ai do të mbahet mend si njeri prej lojtarëve më të mirë që ka parë bota”, shtoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat