Sportistja e njohur shqiptare, dikur reprezentuese, sot pastruese!

Futboll

Sportistja e njohur shqiptare, dikur reprezentuese, sot pastruese!

Më: 23 prill 2022 Në ora: 11:09
Sportistja e njohur shqiptare, dikur reprezentuese, sot pastruese!

Shyret Brahimi nga Shkupi, e cila pothuajse 10 vite ka veshur fanellën e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, duke qenë pjesë e saj nga viti 2005 nuk po kalon aspak momente të mira në jetën e saj.

Një nga futbollistet më të mira që ka pasur Maqedonia, e cila kishte arritur të fitonte gjashtë tituj kampioni me KFF Shqiponjat nga Hasanbegu në vitet e 2000-ta, pastaj Nashe Taksi, Ohër e të tjerë, sot jeton me qira së bashku më vëllain e saj, i cili është i martuar dhe ka fëmijë.

Shyretja nga një yll i futbollit në vendin tonë, sot për të siguruar kafshatën e bukës punon si pastruese.

Image

“Unë sot jetoj në gjendje të vështirë financiare. Punoj si pastruese për 2 euro orën, edhe atë jo çdo ditë, por kur të ketë punë më thirrin. Shumë kam luftuar për fanellën e Maqedonisë, ndërsa sot nuk jam askushi. 

Image

Kam ardhur në situatë me më thirrë dikush të punoj për ndonjë denar. Nuk e di si të veprojë, mu ka mërzitë jeta”, deklaroi ish-lojtarja e njohur për “Open-TV. Mk”, duke bërë lutje tek institucionet e vendit për t’ia siguruar një vend të punës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat