Iljazi tregon si e goditën me shishe dhe i humbi vetëdija

Futboll

Iljazi tregon si e goditën me shishe dhe i humbi vetëdija

Më: 9 maj 2022 Në ora: 12:50
Iljazi tregon si e goditën me shishe dhe i humbi vetëdija

Skena të shëmtuara janë parë në derbin e sotëm mes Shkëndijës dhe Shkupit në takimin që u zhvillua në stadiumin e qyteti në Tetovë, ndeshja e cila përfundoi me barazim, 0:0.

Ndeshja ishte ndërprerë disa herë, kurse një minutë para se të fillojë pjesa e dytë tifozët e Shkëndijës, Ballistët, filluan të hidhnin gjësende të ndryshme në fushë, e ku më së keqi kaloi Ardit Iljazi.

Për Open-TV,mk, futbollisti i FC Shkupi rrëfen momentin fatkeq. “Unë duhej që të shkoja në nxemje, sepse isha i planifikuar që të hyjë në lojë. U nisa ta marrë markerin dhe pastaj nuk di çka ka ndodh.

Jam goditur me një shishe dhe më humbi vetëdija. E kam të çarë ballin dhe syrin e majtë e kam të lënduar. Më dërguan në spitalin e Tetovës. Tash ndihem më mirë. U mërzita shumë për këtë që ndodhi, por nuk ke çka të bësh. Qoftë e kaluar”, deklaroi  Ardit Iljazi.

Sigurishtë për ndodhitë e sotme në stadiumi, KF Shkëndija do të ndëshkohet nga organet disiplinore të FFM-së.

Në javën e fundit të kampionatit, FC Shkupi do ta pres Akademija Pandev. Në atë ndeshjet pritet një festë e madhe në Çair, pasi çairasve do t’ju dorëzohet trofeu i kampioni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat