Shulku mesazh vullnetarëve të ndeshjes: Krenarë për ju, nderojeni Shqipërinë!

Futboll

Shulku mesazh vullnetarëve të ndeshjes: Krenarë për ju, nderojeni Shqipërinë!

Më: 22 maj 2022 Në ora: 19:25
Shulku mesazh vullnetarëve të ndeshjes: Krenarë për ju, nderojeni Shqipërinë!

Finalja e UEFA Conference League që do të zhvillohet në Tiranë më 25 maj do të jetë pa diskutim një event historik dhe mjaft i veçantë.

Përveç stafit të Administratës së FSHF-së si dhe palëve të tjera të angazhuar për një organizim perfekt deri në detaje të ndeshjes, Federata shqiptare e Futbollit ka rekrutuar rreth 400 vullnetarë të cilët do të ndihmojnë për të realizuar me sukses këtë event madhështor, përmes detyrave të ndryshme.

Trajnimi i tyre ka nisur që prej një jave, teksa ditën e sotme, përmes një video-mesazhi, Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku ka përshëndetur të gjithë vullnetarët të cilët kanë vendosur të japin kontributin e tyre në këtë finale. Në mesazhin e tij, Shulku thekson se angazhimi i tyre është shumë i rëndësishëm për të kaluar me sukses këtë sfidë dhe për të nderuar Shqipërinë e për të mbetur në historinë e futbollit shqiptar.

Më poshtë edhe mesazhi i plotë i Sekretarit të Përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulku:

Të nderuar vullnetarë,

Finalja e madhe e Tiranës do të vendosë Shqipërinë në qendër të vëmendjes së të gjithë botës.

Ne jemi krenarë që në këtë finale do të kemi edhe kontributin tuaj të vyer, duke u bërë pjesë e historisë. Angazhimi dhe performanca juaj janë shumë të rëndësishme për realizimin me sukses të kësaj finaleje dhe ju do të nderoni Shqipërinë në sytë e 400 milionë njerëzve që do të ndjekin këtë ndeshje.

Duke bërë më të mirën në këto ditë provash dhe në ceremoninë hapëse të finales, ju do të mbeteni në historinë e futbollit shqiptar!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat