Legjenda Kujtim Shala: Gazetën ‘Bota sot” e kam për zemër 

Futboll

Legjenda Kujtim Shala: Gazetën ‘Bota sot” e kam për zemër 

Nga: K. G. Më: 26 qershor 2022 Në ora: 11:17
Kujtim Shala

Legjenda e futbollit të Kosovës, Kujtim Shala, i pari futbollist shqiptar që veshi fanellën e kombëtares së Kroacisë pikërisht me 17 tetor të vitit 1990 në përballje me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me fjalët më të mira për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Ish futbollisti i Lirisë së Prizrenit, Partizanit të Beogradit, Prishtinës, Dinamos së Zagrebit dhe skuadrave elite gjermane e franceze, tha se “Bota sot” është gazetë që në mënyrë më të mirë pasqyron ngjarjet sportive.

“Uroj 27 vjetorin e gazetën kombëtare “Bota sot”, gazetë që më fle në shpirt dhe që e gjej veten aty.

Sidomos më fascinon kur shkruan me aq saktësi e profesionalizëm për periudhat e ndryshme sportive, veçmas kur shkruan për kohën e artë të viteve të 80-ta, brezi tonë të artë dhe e pasqyron me milimetër, duke njoftuar gjeneratën e sotme se futbolli dhe sporti në ato vite ka qenë në pikën më kulmore.

“Bota sot” shkruan për të gjitha sportet, për sportistët shqiptarë kudo që jetojnë e veprojnë duke informuar në kohë reale paraqitjet dhe të arriturat e tyre.

Është gazetë që e pëlqej shumë dhe që shkruan për të gjitha gjeneratat. Është gazetë që e lexoj më kënaqësi dhe që më befason shumë herë me lajme fantastike nga sporti.

Uroj gjithmonë të vazhdoni me lajme të ndryshme sportive. Gazetën ‘Bota sot” e kam për zemër ”, uron legjenda Shala.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat