Leverkusen prezanton Xabi Alonson si timonierin e ri të skuadrës

Futboll

Leverkusen prezanton Xabi Alonson si timonierin e ri të skuadrës

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 13:04
Leverkusen prezanton Xabi Alonson si timonierin e ri të skuadrës

Tashmë zyrtarisht Xavi Alonso do të jetë timonieri i ri i skuadrës gjermane. Leverkusen e ka prezantuar ditën e sotme trajnerin spanjoll, si zëvendësuesin e Gerardo Seoane.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale është bëjë e ditur se palët kanë firmosur një kontratë 2-vjeçare.

“Bayer 04 Leverkusen janë ndarë me trajnerin Gerardo Seoane. Trajneri zviceran pasohet nga Xabi Alonso i cili ka një kontratë deri më 30 qershor 2024.

Mirësevjen në Leverkusen, Xabi Alonso”, shkruan në njoftimin e klubit gjerman.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat