Ndërpritet ndeshja për disa minuta në Serbi! Media serbe: Tifozët janë ndikuar nga Ademi

Futboll

Ndërpritet ndeshja për disa minuta në Serbi! Media serbe: Tifozët janë ndikuar nga Ademi

Nga: K.Goca Më: 25 maj 2024 Në ora: 15:34
Pamje nga stadiumi në Novi Pazar

Ndeshja mes Novi Pazarit dhe Radniçkit nga Nishi të premten është ndërprerë për shkak të një mesazhi të tifozëve vendas.

Ndeshja e javës  së 37-të të Superligës së Serbisë është ndërprerë për disa minuta.

Tifozët janë ndikuar nga Adem Lajiqi që të hiqet pankarta.

Në pankartën e shpalosur shkruhej "Gjenocidi i Srebrenicës", dhe pasi tifozët refuzuan ta hiqnin, gjyqtari Jovan Shegrt dhe delegati Radisav Mutavxhiq vendosën të ndërpresin lojën.

“Adem Lajiq ka kërkuar që të hiqet mbishkrimi për Srebrenicën!

Lojtarët e të dyja skuadrave janë larguar nga fusha, dhe për këtë arsye tifozët janë inatosur dhe kanë nisur të hedhin karrige në fushë.

Pas pak minutash është hequr pankarta dhe ndeshja ka vazhduar dhe sipas informacioneve jozyrtare tifozët janë ndikuar nga Adem Lajiq.

Ish-lojtari i kombëtares së Serbisë ka shumë respekt nga tifozët vendas dhe kinse ka reaguar dhe ka kërkuar që t'i dëgjojnë kërkesat e zyrtarëve, të cilat ata i kanë pranuar”, ka shkruar mediumi serb “Kurir.

Golashënues ishte Lajiq (13’) në këtë ndeshje, e cila përfundoi me fitoren e vendësve 2:1 pra të skuadrës Sanxhaku.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat