Mediumi serb çudit: Një shqiptar ka hyrë me flamur në mesin e tifozëve serbë

Futboll

Mediumi serb çudit: Një shqiptar ka hyrë me flamur në mesin e tifozëve serbë

Nga: K.Goca Më: 16 qershor 2024 Në ora: 19:01
Tifozët shqiptarë

Serbët si gjithmonë viktimizojnë veten dhe sulmojnë të tjerët. 

“Kurir” ka shkruar se një shqiptar është futur në mesin e tifozëve serb. 

“Skena të pahijshme në Gelsenkirchen të Gjermanisë, të shkaktuara nga ata që nuk kanë vend atje, tifozët shqiptarë!”, kështu shkarravit pamfleti serb.

Një shqiptar ka hyrë në mesin e tifozëve serbë me qëllim që të provokojë serbët dhe të varë flamurin.

Në përgjithësi qendra e qytetit është e mbushur me shqiptarë, dhe ata hynë në një restorant në qendër të qytetit të drejtuar nga

një serb me qëllim që të shkaktonin kaos, dhe shpërtheu një përleshje e ashpër”, shkruan më tej.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat