Edhe AAK kritikon programin qeverisës

Aktuale

Edhe AAK kritikon programin qeverisës

Më: 17 maj 2021 Në ora: 11:46
Besnik Tahiri

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri tha se dokumenti të cilin e ka prezantuar Qeveria Kurti është deklaratë politike.

Sipas Tahirit, programi i Qeverisë nuk ka caqe e synime specifike.

“Pas një vështrimi fillestar të programit të vonuar të Qeverisë, na është bërë shumë e qartë se Qeveria e Albin Kurtit është dorëzuar para besimit që e kanë marrë”, tha Tahiri në Kuvendin e Kosovës.

Ai u shpreh se “nga dokumenti i prezantuar konstatoj është se Qeveria po na e shet një deklaratë politike për program qeverisës”.

“Programi në vend së të artikuloj caqe dhe synime specifike, ajo i ik kësaj metode dhe na prezanton një rrëfim të dikastereve pa asnjë veprim dhe masë konkrete. Flet për veprime pa caqe të matshme”, tha Tahiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat