​Audi me logo të re

Auto

​Audi me logo të re

Më: 15 nëntor 2022 Në ora: 19:49
​Audi

Në industrinë e automobilave trendi i ndryshimit të logove ka zënë vend dhe as Audi nuk i ka rezistuar këtij trendi.

Në vend të efekteve 3D, të cilat u përdorën nga pothuajse të gjithë prodhuesit e makinave për emblemat e tyre, sot thjeshtësia 2D është në çmim.

Audi është një tjetër markë që ka përqafuar këtë trend, duke prezantuar një etiketë të re 2D për automjetet e saj dhe markën e gjerë.

Katër unazat mbeten, por tani janë integruar në sfondin e zi.

Ideja e një logoje 2D Audi daton në vitin 2016, por në të vërtetë nuk u ngrit deri në vitin 2020, kur prodhuesi gjerman i automobilave filloi të rimendonte identitetin e tij të korporatës, duke vendosur se donte që katër unazat të dukeshin të njëjta kudo.

Modeli i parë i ri që merr një emblemë të re në pjesën e përparme është Audi Q8 e-tron i prezantuar së fundmi.

Dhe së fundi, një kujtesë e vogël. Deri më tani, logoja e Audi dukej kështu:

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat