Java e parë përmbyllet me sfidën Peja - Bashkimi

Basketboll

Java e parë përmbyllet me sfidën Peja - Bashkimi

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 11:43
Java e parë përmbyllet me sfidën Peja-Bashkimi

Sonte me ndeshjen Peja-Bashkimi do të përmbyllet xhiroja e parë në Art Motion Superligën e Kosovës në basketboll.

Derbi i vjetër i basketbollit të Kosovës pritet të jetë shumë interesant, me të dy skuadrat që kanë bërë disa përforcime për edicionin e ri.

Takimi zhvillohet nga ora 19:00 në ‘Karagaçi’ pa praninë e shikuesve dhe me masa strikte për shkak të pandemisë me Covid 19.

Kjo është sfida e fundit për xhiron që dhuroi ndeshje të bukura.

Java 1

Drita - Sigal Prishtina 56:124

E mërkurë

Trepça - Golden Eagle Ylli 72:69

Prizreni 16 - Rahoveci 106:96

E enjte

19:00 Peja - Bashkimi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat