Nixon përforcon Bashkimin

Basketboll

Nixon përforcon Bashkimin

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 00:02
Nixon

Bashkimi i Prizrenit nuk ndalet me përforcime, duke angazhuar edhe një basketbollist amerikan.

Synimi i ekipit prizrenas është që të kompletohet dhe të shtojë konkurrencën në çdo repart. 

Playmakeri amerikan 25 - vjeçar, Prentiss Nixon (187 cm) i bashkohet Kb Bashkimit për sezonin 2022/23.

Prentiss vije ne Prizren pas një sezoni të suksesshme ne ligën lituaneze ku luajti me një mesatare prej 14.2 pikë, 3.0 kërcime dhe 3.1 asiste për ndeshje.

Prentiss më herët ka luajtur në Amerikë, Finlandë Lituani dhe Ukrainë”, njofton KB Bashkimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat