Do të mbahet gara e çiklizmit

Çiklizëm

Do të mbahet gara e çiklizmit

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 16:18
Pamje nga një garë

Klubi i Çiklizmit Prizreni në bashkëpunim me Federatën e Çiklizmit të Kosovës me 9 tetor organizon garën çiklistike Memoriali "Shaban Shala" të paraparë me kalendarin e garave për edicionin garues 2022.

Pjesëmarrës në garë do të jenë 11 klube të licencuara në Federatën e Çiklizmit, klube nga Maqedonia, Shqipëria dhe shumë qytetar që kanë pasion sportin e Çiklizmit. Numri i garuesve do të jetë afër 60 garues të gjitha kategorive.

Itenirari i garës do të jetë si vijon:

Nisja e garuesëve sheshi Shadervan në qytetin e Prizrenit me fillim nga ora 11;00. Konvoji garuesve do të vazhdojë në drejtim si vijonë: Prizren -Arbanë - Landovicë - Piranë - Xërxë - Bistarazhin - Romaj - Gjonaj - Tupec - Grazhdnik - Kobaj - Vllashnje - Zhur dhe do të përfundojë në pikën kufitare me Shqipërinë në Morinë. Gjatësia e shtegut do të jetë 98 km.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat