Dhimbja në kohë lajmesh

Diaspora

Dhimbja në kohë lajmesh

Nga: Skënder Karaçica Më: 30 mars 2021 Në ora: 15:02
Skënder Karaçica

Sa shumë dhimbje!Sa shumë të dashur po shkojnë në amshim...Sa po na zbrazët udhët e jetës në Kosovë!Kjo është jeta(se la vie-do të thoshin franqezët).Do të bëhemi të fortë,pandemia erdhi fshehtas dhe po e dridhë planetin.

A duhet të mendoj njerëzimi për të nesërmen e tij...?

Sa shumë po na zbrazën udhët e jetës në Kosovë!Sa dhimbje e sa lot për të dashurit...!Ne kendej detit (term i De Radës)sa rëndë e kemi, kur e kur,  dhimbja na vjen në kohë lajmesh...!

Sa të rëndë e kemi  dhimbjen në mërgim...! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat