Tjetër tërmet serioz godet Greqinë

Evropë

Tjetër tërmet serioz godet Greqinë

Më: 6 mars 2021 Në ora: 22:38
Foto ilustrim

Vazhdojnë lëkundjet e tokës në zonën e Elassona, Tyrnavos dhe qytetin e Larissa.

Një tjetër tërmet me madhësi 4.2 të shkallës Rihter ndodhi me epiqendrën e tij, 15 kilometra në perëndim dhe veriperëndim të Larisës, në pikën ku ka pasur aktivitet të fortë për tre njëzet e katër orë, në orën 18.36 të ditës së sotme.

Instituti Gjeo-dinamik njoftoi fillimisht se dridhja sizmike kishte një intensitet prej 3.9 Rihter, megjithatë pak më vonë e rishikoi atë në 4.2 Rihter.

Thellësia e tërmetit ishte 8.1 kilometra ndërsa kohëzgjatja e tij siç transmetohet nga media lokale ishte e shkurtër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat