Tërmet në Stamboll

Evropë

Tërmet në Stamboll

Më: 19 qershor 2021 Në ora: 15:24
Foto ilustrim

Një tërmet ka goditur qytetin më të famshëm turk, Stambollin.

Tërmeti me madhësi 3.9 shkallës goditi distriktin Kartal, sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD).

AFAD njofoti se tërmeti ndodhi në ora 15.07, në një thellësi prej rreth shtatë kilometrash, raporton t24.

Deri më tani nuk është raportuar ndonjë viktimë, por ka disa dëme materiale.

Autoritetet e emergjencave dhe shtetërore kanë dal në vendin e ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat