Boris Johnson zbulon planin B kundër Covid-19

Evropë

Boris Johnson zbulon planin B kundër Covid-19

Më: 9 dhjetor 2021 Në ora: 00:24
Boris Johnson

Boris Johnson zbuloi rregullat e “Planit B” të Covid për Anglinë.

Masat parashikojnë se njerëzit duhet të fillojnë të punojnë nga shtëpia aty ku është e nevojshme nga e hëna e javës së ardhshme.

Mbajtja e maskave do të bëhet sërish një pamje më e zakonshme, pasi ambientet publike të mbyllura si kinematë dhe teatrot do të kërkojnë maska ​​nga e premtja.

Një leje për Covid NHS, që vërteton vaksinimin ose një test negativ, do të kërkohet në klubet e natës dhe mjediset e tjera ku mblidhen turma të mëdha.

Testimi ditor do të jetë një kërkesë për ata që bien në kontakt me një rast pozitiv me Covid.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat