Hamilton tregon kohët e vështira

Formula 1

Hamilton tregon kohët e vështira

Më: 23 dhjetor 2020 Në ora: 13:28
Hamilton tregon kohët e vështira

Kampioni i botës së Formula 1, Luis Hamilton rezultoi pozitiv 3 javë më parë në testin e bërë për COVID-19, duke humbur kështu garën e Bahreinit datën e 6 dhjetorit.

Mungesën e tij e zëvendësoi piloti i ri George Russell. Edhe pse tashmë është i shëruar plotësisht nga ky virus, anglezi ka deklaruar se kjo sëmundje nuk ishte aspak e lehtë.

Në rrjetin social Instagram, Hamiltoni pësoi një foto ku u shpreh se si pasojë e COVID-19 kishte rënë shumë në peshë.

“Kam humbur 6 kg 2 muajt e fundit, 4 ishin si pasojë e COVID-19. Kam humbur shumë masë muskulore.

Jam duke u stërvitur me pak forcë, nuk është argëtuese.

Jam i vendosur ta rikthej forcën time prapë dhe do të jem aty ku isha 100%. Pa dhimbje nuk ka fitim”- u shpreh Luis Hamilton.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat