Publikohet aksidentalisht logo e re e Interit

Futboll

Publikohet aksidentalisht logo e re e Interit

Më: 24 janar 2021 Në ora: 17:04
Publikohet aksidentalisht logo e re e Interit

Logo e re e Interit thuhet se është publikuar aksidentalisht nga kompania Nike, raportojnë mediat italiane.

Interi po kalon një ribrendim dhe do të ndryshojë logon e tyre në muajt e ardhshëm.

Tifozët kanë krijuar simbole konceptuale gjatë muajve të fundit, por me sa duket ishte Nike ajo që aksidentalisht publikoi logon e re të Nerazzurrëve.

La Gazzetta dello Sport dhe Il Corriere della Sera raportojnë se sponsori teknik i Interit gabimisht publikoi në rrjetin social Twitter e logos së re.

Postimi u hoq pas vetëm disa sekondash, por jo aq shpejt sa të shmangen pamjet e ekranit dhe të ‘vidhen’ nga përdoruesit e rrjeteve sociale.

Logo e re duket se është zhvilluar rreth shkronjave I dhe M – për Inter Milano – por mund të lexohet gjithashtu “Unë jam” për të forcuar trashëgiminë midis klubit dhe tifozëve të tyre.

Inter Milano, un tweet svela per errore il nuovo logo del club: la foto di un indumento dell'Inter uscita per sbaglio dai canali tematici dello sponsor tecnico, in grande evidenza le lettere I e M, la denominazione su cui punterà tutta la campagna di comunicazione.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat