Muller kritikon

Futboll

Muller kritikon

Më: 8 prill 2021 Në ora: 11:09
Muller kritikë

Thomas Muller ka vënë në dyshim sulmin e Bayern Munihut, teksa po shpjegonte pse skuadra e tij u mund 3-2 nga PSZH në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve.

“Ne duhet të shënojmë më shumë gola.

Sigurisht, ju gjithmonë mund të diskutoni për pësimin e golave, por unë mendoj që, nëse përfundonte 6-3 për ne, atëherë askush nuk mund të ankohej. Kjo është mënyra si funksionon, ne kemi shpërdoruar shumë.

Dhe tani duhet të merremi me disavantazhin në ndeshjen e kthimit. Nëse do të tregonim instinktin vrasës, që shpesh na dallon, do të kishim parë një lojë krejt tjetër. Është gjithashtu e qartë se ju kurrë nuk mund ta neutralizoni plotësisht ofensivën e PSG.

Ne kemi një qasje sulmuese, kjo është arsyeja pse shënojmë shumë gola, pse fitojmë shumë ndeshje. Kemi humbur shumë shanse të mëdha,” tha mes tjerash Myler, që shënoi golin e barazim në 2:2.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat