Koeman në rrezik

Futboll

Koeman në rrezik

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 17:37
Koeman në rrezik

Sipas ESPN, Roberto Martinez është opsioni i preferuar i Barcelonës për të marrë drejtimin e ekipit.

Jordi Cruyff, këshilltari sportiv i klubit, është një mbështetës i fortë i trajnerit katalanas dhe po ndikon në bord për të zgjedhur njeriun e duhur.

Martinez është konfirmuar nga puna e tij në Premier League dhe kombëtarja belge, një rezyme më se e mjaftueshme për të marrë frenat e anijes blaugrana.

Trajneri përfundon  kontratën e tij pas Kupës së Botës. Nga Barcelona ata e dinë se Koeman nuk e ka rrugën e gjatë dhe do të tentojnë ta bindin Martinez para Katar 2022.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat