Chiellini për Superligë

Futboll

Chiellini për Superligë

Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 17:45
Chiellini për Superligë

Mbrojtësi juventin Chielini ka folur për “DAZN” rreth dëshirës së tij për krijimin e “SuperLeague”.

“ Unë jam dakort që ky turnament të krijohet, Juventus është dakort gjithashtu. Ne jemi Juventus dhe dëshirojmë të ndeshemi me  ekipet më të mira për të provuar veten tonë.

Fansat e futbollit duhet të shohin një kompeticion te ktillë dhe të mbajnë mend diçka nga futbolli. Duhet të qarkullojë në mendjet e tyre një kujtim dhe emocion pak më ndryshe se deri tani, duhet të shikojnë përballje “titanësh”.

Mendoj se 16 ose 18 ekipe do të ishin mirë të merrnin pjesë këtu, do të ishte shumë bukur të krijohej sa më shpejtë. Duhet të bëjmë diçka për të ndryshuar futbollin, të japim një frymë tjetër në këtë sport”, kështu është shprehur Giorgio Chielini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat