Dëmtohet

Futboll

Dëmtohet

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 19:11
Dëmtohet

“Lajmet nuk janë pozitive, dëmtimi është i rëndë”.

 Kështu Antonio Conte njofton mungesën e gjatë të Cristian Romeros. Mbrojtësi i Tottenhamit u dëmtua në kombëtare dhe do të qëndrojë jashtë për disa muaj.

“Do të duhet pak kohë para se ta shohim përsëri në fushë, sigurisht vitin e ardhshëm. Do të duhet të kontrollojmë dëmtimin e tij javë pas jave, por dëmtimi është serioz.

Ai ka nevojë për shumë kohë për t’u rikuperuar.

Është lajm i keq sepse ai është një lojtar i rëndësishëm për ne, dëmtimi është shumë i rëndë. Koha? Janar, shkurt, nuk e di. Por për 2021 ai sigurisht ka përfunduar së luajturi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat