Tottenham kundër ekipit të shqiptarit

Futboll

Tottenham kundër ekipit të shqiptarit

Më: 28 dhjetor 2021 Në ora: 11:27
Tottenham kundër ekipit të shqiptarit

Tottenham kundër ekipit të shqiptarit Armando Broja, Southampton.

Në kuadër të programit të sotëm, dy ndeshje janë pezulluar për shkak të rasteve me Covid-19, respektivisht përballjet mes Arsenalit e Wolverhamptonit dhe Leeds e Aston Villa.

Ndërkaq, ndeshja më interesante e ditës së sotme do të zhvillohet në stadiumin “King Power”, ku skuadra e Leicester Cityt pret në shtëpi gjigandin anglez Liverpool.

Momentalisht, tabelën e kryeson kampioni aktual Manchester City, i cili pas 19 ndeshjeve ka arkëtuar 47 pikë, gjashtë sosh më shumë se vendi i dytë Liverpooli, por që ky i fundit ka një ndeshje më pak të zhvilluar, kurse Top 4 e mbyllin Chelsea me 41 pikë dhe Arsenali me 35 sosh.

Në anën tjetër, në fundin e tabelë gjenden skuadrat si Burnley dhe Newcastle me nga 10 pikë, dhe Norwich në vendin e 20 me vetëm 10 pikë të tubuara.

E pezulluar, Arsenal – Wolverhampton
E pezulluar, Leeds United – Aston Villa
16:00 Crystal Palace – Norwich City (Stadiumi Selhurst Park)
16:00 Southampton – Tottenham (Stadiumi St. Mary’s)
16:00 Watford – West Ham United (Stadiumi Vicarage Road)
21:00 Leicester City – Liverpool (Stadiumi King Power).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat